Схоже запитання по закінченні школи 2020 року ставитимуть перед собою біля 200 тис. випускників. Вибір фаху та навчального закладу де отримати свою майбутню професію, є одним із найважчих кроків випускника.
Велика кількість пропозицій на ринку освітніх послуг як з боку українських навчальних закладів, так і закордонних цей вибір ускладнюють ще більше. Для того, щоб розібратися з даним питанням та не допустити помилок, починати робити свій вибір необхідно заздалегідь враховуючи свої інтереси, уподобання та захоплення, які випускник у ВНЗ зможе використати в отриманні фаху в тій чи іншій галузі. Але це знову в ідеалі, звичним є біографії успішних людей, рекомендації батьків, родичів та знайомих, що вже пройшли цей життєвий етап, здобувши вищу освіту.
На сторінках різного роду видань і в суспільстві в цілому все частіше можна почути про «непотрібність» вищої освіти, а наявність диплома нічого не значить при досягненні життєвої мети молодої людини. З таким трендом важко погодитися адже процес отримання вищої освіти ‒ це не лише навчання, а й гарне оточення, в якому продовжується формування особистості юного випускника школи, приємна атмосфера аудиторій, цікаві культурно-масові програми, можливість проходження стажування в провідних підприємствах України та за кордоном, тощо.
У цьому відношенні Подільський державний аграрно-технічний університет є чи не найкращим вибором, адже навчальний заклад має багату історію, гарні традиції та перспективні на ринку праці спеціальності:
- Агрономія;
- Екологія;
- Геодезія та землеустрій;
- Садівництво та виноградарство;
- Садово-паркове господарство;
- Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва;
- Ветеринарна медицина;
- Агроінженерія;
- Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка;
- Професійна освіта;
- Транспортні технології;
- Автомобільний транспорт;
- Менеджмент;
- Облік і оподаткування;
- Економіка;
- Фінанси, банківська справа та страхування;
- Публічне управління та адміністрування;
- Підприємництво, торгівля та біржова діяльність.
Вступаючи до вишу цього року, слід обов'язково слідкувати за новаціями Міністерства освіти і науки України стосовно особливостей вступної кампанії 2018 року. Для випускників шкіл у 2018 році при вступі до ВНЗ необхідно скласти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з фіксованих конкурсних предметів .
Нововведення стосуватимуться і вступників до магістратури на основі бакалаврату гуманітарних спеціальностей (051- Економіка у ПДАТУ), для яких запроваджується єдиний фаховий вступний іспит з іноземної мови.
Приймаючи рішення з вибором професії, випускникам слід орієнтуватися на вислів Євгена Петрова: «Немає високооплачуваних професій з великим майбутнім, але є професіонали з великим майбутнім».
Інформацію підготував відповідальний секретар приймальної комісії Віталій Лапчинський